Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si me kriju server n`cs

Shko poshtė 
AutoriMesazh
sLapeR =)
Super Moderator
Super Moderator
sLapeR =)

Numri i postimeve : 19
Join date : 31/01/2009
Age : 25
Location : N`obboorr:P

Si me kriju server n`cs Empty
MesazhTitulli: Si me kriju server n`cs   Si me kriju server n`cs Icon_minitimeSat Jan 31, 2009 8:07 pm

instalojm Counter Strike 1.6 . Me pas e instalojm patch v21 ne C:Program FilesValve .Tash fillojm instalimin e Admin Mod e Extratojm niher dhe fillojm me instalim . Shkojm ne folderin

admin mod dhe klikojm te install admin aty te direktoriumi ja japim ku gjendet hl.exe - pra ne rastin ton direktoriumi i hl.exe osht : C:Program FilesValvehl.exe

me pas ta qet ta zgjedhesh modelin e lojes 1. Counter Strike 2. Half Life na e shkrujm 1 edhe ok

Tash vazhdojm me konfigurimin e Admin modadmin mod gjendet ktu --> C:Program FilesValvecstrikeaddonsadminmod

vazhdojm me konfigurimpra hapim filen adminmod.cfg dhe e editojm kto tri sene:admin_bot_protection 1 (nga zero ne 1)

admin_connect_msg "Miresevini ne SpY|Game Server 1.6..." une e kom bo kshtu ju ja boni emrin e juj te serverit

admin_repeat_msg " Ky server u mundƃĀ«sua nga SpY|bes!" une e kom bo kshtu ju e beni si deshironi

u kry me admin Mod.Vazhdojm me Amx mod pra se pari e bejm ekstract nga winrari dhe folderin amx e vendosim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons

tash vazhdojm me konfigurimC:Program FilesValvecstrikeaddonsamxconfig/amx.cfg ktu kena per me konfiguruvazhdojm1) amx_scrollmsg "Miresevini nƃĀ« %hostname% -- Ky server u mundƃĀ«sua nga SpY|bes!" 600 ktu une e kam konfigururar ju e vendosni emrin e serverit tuaj etjky osht nje mesazh qe del gjat lojes dhe tregon se serveri perdor amx2)Ky server perdor Amx nVisit http://devil-cs.tk" "000100255" Edhe ktu ju ja ndryshoni

Pra edhe konfigurimi i Amx Mod perfundoj

vazhdojm me instalim dhe konfigurim te stats me ,kjo osht nje shtes per server qe tregon statistika te ndryshme mbi lojtaretE kopjojm folderin e stats me dhe e qesim ne C:Program FilesValvecstrikeaddonsvazhdojm me konfigurim dhe shkojm hapim fajllin statsme.cfg....editojm kto// Rank by AUTHID

// If you play with bots, or on a LAN Server you should *not* enabled Rank by AUTHID

sm_storebyauth 0( nga 1 ne zero)si dhe : per ne fundė ne cs// Allow for logging bots to top10

sm_rankbots 0 (nga 1 ne zero)pra perfundoj edhe konfigurimi i stas metash vazhdojm me hapin e fundit metamodshkojm ne meda mod direktorium dhe editojm fajllin plugins.inidhe vendosim keto :win32 addons/amx/dlls/amx_mm.dllwin32 addons/amx/modules/csstats_mm.dllwin32 addons/amx/modules/fun_mm.dllwin32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dllwin32 addons/adminmod/dlls/amx_admin.dllwin32 addons/statsme/dlls/statsme_mm.dll

Win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dllPra tash na ka mbetur vetem edhe nje hap qe ta konfigurojm server.cfg

C:Program FilesValvecstrikeserver.cfg ktu gjindet e hapim me notepad dhe shlyjm qka gjendet ne te dhe

vendosim kto komandahostname "SpY|Game Server 1.6" ( ju e vendosni emrin e serverit te juaj

mp_autokick 0

mp_autocrosshair 0

mp_autoteambalance 0

mp_buytime 2

mp_consistency 1

mp_c4timer 35

mp_fadetoblack 0

mp_falldamage 0

mp_flashlight 1Mbrapsht nė krye si te instalohet amdxMOD ne csSe pari shkarkone ket file : 4shared.com/file/24692301/e3916633/AMX_Mod_X.html

- Pas shkarkimit e boni EXTRACT (Klikojm me tastin e djatht mbi file dhe pastaj EXTRACT HERE)

- Hyni ne follderin me emrin AMX Mod X pastaj dy her klikoni ne INSTALLER

- Next - I accept terms ........... NEXT

- E zgjedhim opcionin SELECT MOD DIRECTORY dhe shkojm prap NEXT

- Tash shkojm dhe e instalojm ne C:/HLDS/cstrike dhe te CUSTOM GAME ADDON : e zgjedhim Counter-Strike

- Klikojm OK edhe ne fund Finish

- Te konfiguracioni skeni qa prekni kurgjo mir e keni Wink

- Tash per mu llogirat si admin ne server me rcon veproni keshtu : rcon_password (pasvordi qe e keni len)

- E per amx comanda shkoni keshtu pasi jeni llogirat veproni keshtu : rcon amx_(ktu komanda e amx shkon)

- Kopjimi lejohet por normalisht autori te publikohet . Instalimi i AdminModDownloadone Ne PC AdminMod dhe Bone Extract ( halflife-admin-2.50.60-win.zip ) ne Hard Disk.Click dyher install_admin.vbs . Clickoni OK dhe zgjedhni C:HLDS. Pas ksaj zgjedhne cstrike Mod .

Kofigurimi Minimum i AdminMod

Shkojm ne : C:HLDScstrikeaddonsadminmodconfig

Hapne adminmod.cfg me WordPad edhe i editoni Keto :

- admin_balance_teams 0

- admin_bot_protection 0

- admin_connect_msg ( me kete nje mesazh shfaqet me1her si te hyjn lojtart n`Server )

- admin_cs_restrict 1 ( me kete muni me i kufizu senet gjat lojes )

- admin_debug 0

- admin_fun_mode 0

- admin_fx 1

- admin_highlander 0

- admin_ignore_immunity 1

- admin_repeat_msg ( me kete nje mesazh me ngjyr te gjelbert qe shfaqet qdo 3 minuta ne mes te ekranit )

- admin_quiet 0

- allow_client_exec 1

- password_field _pass

- reserve_slots 2

- reserve_type 0Keto Te Tjerat I Leni Qysh jon !!!================================================== =======================================

-> Instalimi i StatsMe

Downloadone ne PC Edhe Extract ( statsme-2.8.3-cstrike.zip ) ne C:HLDScstrike. Shkoni Ne :C:HLDScstrikeaddonsmetamod dhe hapeni plugins.ini me WordPad. Shtone kete rreshtne fillim te file-t win32 addonsstatsmedllsstatsme_mm.dll ...Shkoni ne C:HLDScstrikeaddonsstatsme dhe hapeni statsme.cfg Ndrronesm_menupassword prej r3wt me nje password tieter...Kur te hyni n`Loj , duhet me qel console-n edhe me shkru statsme_menu passwordi_nga_statsme.cfg.cfgper arsye mi rujt ndryshimet e fundit ...================================================== ========================================

-> /Rank dhe /Top10

Hapeni statsme.cfg dhe ndryshone sm_storebyauth prej 1 ne 0.

================================================== ========================================

-> Sigurimi i Serverit

Per ta ber kete , shkoni C:HLDScstrike dhe hapeni liblist.gam me WordPad. Ndryshone ku shkrunsecure prej 1 ne 0.================================================== ========================================

-> Lansimi/Fillimi i ServeritKthehuni tek /usr/hlds dhe shkruani keto commanda :

./hlds_run -game cstrike +ip ip.de.internet +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 18 +map de_dust2

Per me lshu serverin n`ekran , at`her e shkruim kshtu :

screen -A -m -d -S hlds ./hlds_run -game cstrike +ip ip.de.internet +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 18 +map de_dust2
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Kosova-Online.Tk
 
Si me kriju server n`cs
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Counter Strike Downloads :: Counter Strike Tutorials-
Kėrce tek: