Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si Ta Instalojm Cs Ne Vps.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
duK.
Admin
duK.

Numri i postimeve : 102
Join date : 14/07/2008
Age : 26
Location : Me LL'okatRon

Si Ta Instalojm Cs Ne Vps. Empty
MesazhTitulli: Si Ta Instalojm Cs Ne Vps.   Si Ta Instalojm Cs Ne Vps. Icon_minitimeSat Jan 31, 2009 8:15 pm

Mas Pari Krijojm 1 Folder NE C:/ HLDS (kshtut dduhet mu dok C:/HLDS)

Pastaj Shkarkojm Hldsupdatetool.exe .- sendspace.com a06xou

Pasi Te instalojm hldsupdatetool.exe shkojm

Start -> Run -> shkruajm CMD -> i mshojm enter ose ok

Hapet 1 Dritare dhe shenojm cd C:\HLDS dhe e shtypmi enter ne tastier

Tani Shkruajm prap ket kommand:

hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir .

Dhe Presim Shkarkimin E Fjalve

Kur perfundon Shkarkimi I Fjalve Do Te Shkruaj HLDS installation up to date.

Tani Prap Shkruajm Kete komand

hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir .

Dhe Presmi Shkarkimin E Fjalve

Kur perfundon Shkarkimi I Fjalve Do Te Shkruaj HLDS installation up to date

Tani Shkarkojm Patchin21:
4shared.com/file/24695319/6986e7f9/cs16patch_full_V21.html

E instalon Patchin Ne C:\HLDS\cstrike

Instalimi i patchit behet keshtu :
E hapim zgjedhim gjuhen dhe klikojm OK
Next
Next
Destination Folder ju tregova me lart ku ta instaloni ne 2 vende
Install

Tashti Duhet Te Konfigurjom Fajllin Server.cfg

Shkojm C:\HLDS\cstrike edhe e hapmi fajllin server.cfg
I Fshijm Te Gjitha Komandat Qi Qenden Aty
Dhe i Qesmi Kto Komand

hostname ".:::Prizreni Public Server:::."
mp_autokick 0
mp_autocrosshair 0
mp_autoteambalance 0
mp_buytime 2
mp_consistency 1
mp_c4timer 35
mp_fadetoblack 0
mp_falldamage 0
mp_flashlight 1
mp_forcecamera 3
mp_forcechasecam 2
mp_friendlyfire 0
mp_freezetime 3
mp_fraglimit 0
mp_hostagepenalty 0
mp_limitteams 6
mp_logfile 1
mp_logmessages 1
mp_logdetail 3
mp_maxrounds 0
mp_playerid 0
mp_roundtime 3
mp_startmoney 800
mp_timelimit 35
mp_tkpunish 0
mp_winlimit 0

sv_aim 0
sv_airaccelerate 10
sv_airmove 1
sv_allowdownload 1
sv_clienttrace 1.0
sv_clipmode 0
sv_allowupload 1
sv_cheats 0
sv_gravity 800
sv_lan 1
sv_maxrate 7000
sv_maxspeed 320
sv_maxupdaterate 101
sys_ticrate 10000
decalfrequency 60
pausable 0
log on
decalfrequency 60
edgefriction 2
host_framerate 0
exec listip.cfg
exec banned.cfg
rcon_password duk.

Edhe Perfundoj

Tash per me aktivizu serverin kemi 2 menyra

Menyra e 1 :
Shkojm ne C:\HLDS. e hapim fajllin me emrin : hlds
Na hapet ni dritare tash ja dhojm kto te dhana :

Game: CounterStrike
Server Name: .::::Prizreni Public Server::::.
Map: de_dust2
Network: Internet
Max. Players: 30/32
UDP Port: 27015
RCON Password: paswordi per Rcon p.sh duK.Razz
Secure (Valve Anti-Cheat): kta lene qysh o
Edhe klikoni Start

Menyra e 2-te eshte permes consoles kush din mir kush sdin le ta perdor menyren e 1

Tuto : Instalimi i Cs Ne Vps
Autori : duK.
Contact : duk.-@hotmail.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.kosova-online.tk
sLapeR =)
Super Moderator
Super Moderator
sLapeR =)

Numri i postimeve : 19
Join date : 31/01/2009
Age : 25
Location : N`obboorr:P

Si Ta Instalojm Cs Ne Vps. Empty
MesazhTitulli: Re: Si Ta Instalojm Cs Ne Vps.   Si Ta Instalojm Cs Ne Vps. Icon_minitimeSat Jan 31, 2009 9:08 pm

hahahahh ok duk flm bro Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Kosova-Online.Tk
 
Si Ta Instalojm Cs Ne Vps.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Counter Strike Downloads :: Counter Strike Tutorials-
Kėrce tek: