Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  PortaliPortali  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 SmS dAshurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Sh3nd1
Admin
Sh3nd1

Numri i postimeve : 40
Join date : 02/02/2009

SmS dAshurie Empty
MesazhTitulli: SmS dAshurie   SmS dAshurie Icon_minitimeTue Feb 03, 2009 11:32 am

Kto sms jan dashuriee

SmS Dashurie Ēdo dit pa ty, ėshtė sie njė dit pa diell.

Ēdo mbrėmje pa ty, ėshtė si njė nat pa yje.

Ēdo or pa ty, ėsht si njė jetė pa ndjenja.

Ēdo minut pa ty, ėshtė njė minut si mos te isha nė jetė.

Ēdo sekund pa ty, ėshtė si mos t'mė reh zemra.Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri,

njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja,

njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime,

njė ėndėrr ku mundem tė them TĖ DUA,

dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėrr...Dy fjalė qė tė gėzojn

dy fjalė qė tė hidhrojnė ,

dy fjalė qė tėr jetėn ta ndryshojn

dy fjalė qė kan domethėnjen qka ndjej unė pėr ty,

kėto dy fjalė dua qė tė mi thuashe edhe ti...!!!

Ndokushė thot se kėto dy fjalė nuk jan shumė,

por kan shumė rėndėsi,

me kėto dy fjalė mundesh ta ndėrtojshė njė ardhmėri,

edhe pėr kėtė dua tė ti them ty kėto dy fjalė e dashur

TĖ DUA...Lexo kėtė mesazhė qė del nga shpirti im

e nė me do ruaje si kujtim

Grise nėse s'mė do, bėje cop e thėrime,

po ta dish bashkė mė tė ke thyer zemrėn time.Sikur ti ta dije se sa shumė tė dua

as njė ēast e dashur s’do t’rrije pa mua.

Por ē'farė tė them unė tash, kur ti e din shumė mirė?

Tė dashuroj dhe mos t’kam afėr shumė ėshtė e vėshtire.

Andaj t`pyes o shpirt si t`ja bejm ne tash?

Qė tė mos jemi vetėm, por gjith tė jemi bashkė. Ah...
Ndoshta kisha frike tė puthja buzet e tua,

dhe dridhesha i tėri pranė fjales "tė dua",

por tani e kuptoj qė kam nevojė pėr ty si njeriu i verbėr qė kėrkon sy...Tė lutem shikom njė herė ta ndjej shikimin tėnd...

Tė lutem mė prek qė tė tėrthqethet trupi im...

Tė lutem mė shtrengo engjulli im... mė thua tė dua ... oh shpirti im...!!!Zemra ka ra nė hall..!! Ora po shkon 3 e natės,

unė akoma s'kam gjumė nė sy, tė mendoj dhe ndjej sa mall,

zemra e shkreta ka ra nė hall, spo di si ti bėj dert vetes, larg teje,

mė priten shpresat e jetės, ditėt po shkojnė ne u tretėm nė mall,

athua pėrfundimisht njė ditė do tė kem pranė...!Jeta ka hidhėrime - por ka edhe gėzime...

Qė tė dyja bashkė - e kanė njė kuptim...

Pra kto tė dyja bashkė - SJELLIN DASHURIN.

Dhe nė k'tė jetė - kryesorja ėshtė dashuria...

Sepse kot nuk themi - ''Mi mori mėnd e mia''.

Por vetėm njė - vetėm nji dashuri tė jep jetė...

Dhe ajo ėshtė - DASHURIA E VĖRTETĖ.. View High Resolution
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site Trendafil (lule)
Eshte simboli i dashurise dhe i shprehjes se plote te personalitetit. Komunikon deshire romantike, erotizem
Mesazhi: Me keput, do te jem trendafili yt!

Zemra
Dashuri, pasion, dehje nga dashuria.
Mesazhi: Kerkoj shpirtin binjak, sintonizohu ne valet e mia.

Delfini
Embleme devocioni, lirie, miqesie, simbolizon disponibilitetin per t'u bere shok me dike, per te ndihmuar dhe mbeshtetur njeri-tjetrin.
Mesazhi: Le te behemi shoke, do te takohemi perseri.

Dragoi
Eshte perbindeshi i perrallave, ndeshkues por edhe mireberes. Do te thote ndryshim i forte, transformim teresor.
Mesazhi: Dua te ndryshoj.

Dielli
Simbolizon driten, ngrohtesine, progresin. Komunikon qartesi idesh, deshire per te verteten.
Mesazhi: Kam shume per te thene e per te bere, me krijo hapesire!

Hena
Eshte ylli i embel i te dashuruarve dhe poeteve. Aludon intuite, feminilitet, mister.
Mesazhi: Ndihem shtrige.

Flutura
Ajo shoqeron perendeshen e dashurise, Aferditen si mesazhere e pranveres, e terheqjes, e kenaqesise pa detyrime.
Mesazhi: Dua te shijoj jeten.

Mace
Embleme sensualiteti, instikti, butesie, simbolizon kenaqesine e te jetuarit dhe te te berit dashuri pa i perkitur askujt.
Mesazhi: Une jam e imja.

Nyja
Eshte simbol i aleances, i paktit, i te qenit te lodhur me dike.
Mesazhi: Nuk jam e lire, kerko gjetke!

Spiranca
Eshte instrumenti qe stabilizon anijen dhe e mbron nga valet dhe nga korrentet. Simbolizon stabilitetin, traditen, sigurine.
Mesazhi: Kam nevoje te kapem diku.

Dallendyshe
Si simbol i udhetimit, manifeston nje deshire te forte per liri, per hapesire te bashkuar me dashurine per familjen dhe ambjentin ku jeton.
Mesazhi: Dua te nisem, te shoh boten, por do te kthehem.

Kali
Eshte me i shlirshem , me i shpejte, me simpatiku i kafesheve shtepiake, simbolizon dinamizem, shpejtesi, sukses.
Mesazhi: E ke te kote, s'me ndalon dot, do te shkoj ku te dua.

Sirena
Gjysem grua dhe gjysem peshk ne mitet antike dhe magjepesja, joshesja ne perrallen e Andersenit, simbolizon altruizmin dhe sakrificen per dashurine.
Mesazhi: Do te jem sic do ti.

Thika
Eshte simbol i forte seksual. Mund te simbolizoje dhe nje thirrje per ndihme per nje plage qe nuk eshte sheruar kurre.
Mesazhi: Dikush me ka thyer zemren.

Kafka
Simbol i vjeter i piraterise, tregon esencen e gjerave, triumfin e kohes dhe fitoren mbi vdekjen.
Mesazhi: S'kam frike, di te pres.

Engjell
Nevoje per mbrojtje, deshire per t'u c'materializuar dhe per te hyre ne kontakt me universin.
Mesazhi: Dikush dhe dicka do te kujdeset per mua.

Zog
Deshire lirie dhe ikjeje, aftesi per ta vleresuar realitetin nga lart.
Mesazhi: Realiteti i perditshem me mbyt, kam nevoje per hapsire.

Gjarper
Perjetesi, mbyllje cikli, deshire per rinovim. Eshte nje simbol i fuqishem magjik mbrojtjeje dhe erotizmi.
Mesazhi: Do te rilind pas cdo prove.

Yll
Pranim i fatit, besim tek fati, nevoje per guide apo per nje pike referimi.
Mesazhi: E le veten ne duart e fatit.

Etnike
Tregon perkatesine ndaj nje grupi dhe ndjerjen e rrenjeve te tradites. Vija te perkulura tregojne feminilitet dhe deshire per gjera shpirterore, vija te drejta tregojne deshiren per veprim.
Mesazhi: Vija te perkulura: E vleresoj feminilitetin tim, vija te drejta: Jam padrone e fatit tim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SmS dAshurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lojra / Gamez :: Te ndryshme-
Kėrce tek: